STANDARDY

Všechny jednotky jsou provedeny ve standardním vybavení a splňují veškeré uživatelské náležitosti. Jejich součástí jsou okenní a dveřní výplně, laminátové podlahy, malby, instalace ZTI, elektroinstalace pro napojení svítidel a spotřebičů a topná tělesa. Koupelny a WC jsou vybaveny zařizovacími předměty a měřiči vody. Každý byt disponuje měřením spotřeby elektrické energie a samostatným měřením a regulací dodaného tepla. V kuchyních jsou připravené instalace pro montáž kuchyňských linek.

Bytové vstupní dveře

Vstupní dveře do bytů jsou jednokřídlové s polodrážkou, plné, hladké, do ocelové zárubně a s požární odolností EW 30 DP3. Dveře jsou falcové o velikosti 900x2130 mm, osazeny závěsy 80/10 VD - H. Povrchová úprava je provedena přímou laminace Egger W980ST2 v bílé barvě. Zámek je Abloy 4292 PZ, dveře mají trojdílné dveřní závěsy, dřevěný práh je z bukového masivu opatřený náběhovými hranami.

Bytové vnitřní dveře

Vnitřní interiérové dveře, plné, prosklené z 1/3 případně prosklené z 2/3, kování KORA nikl saten. Konstrukce dveří je tvořena dřevěným rámem vyplněným voštinou a zaklopené MDF deskou s CELL polypropylenovým povrchem. Zárubně obložkové MDF s CELL polypropylenovým povrchem.

Výplně vnějších otvorů

Okna a balkonové dveře jsou plastová. Okna mají směrem do interiéru bílý profil a na vnější straně jsou antracitové. Zasklení je provedeno izolačním trojsklem, kování je celoobvodové s možností mikroventilace. Vnitřní parapety jsou dřevotřískové, provedeny s povrchovou úpravou z PVC s folie. Bočnice z PVC. Vnější parapety jsou hliníkové z profilů v barvě vnějšího rámu, bočnice taktéž z PVC.

Zdivo, svislé konstrukce

Obvodové, vnitřní a mezibytové – nosné zdivo je provedeno z keramických AKU bloků tl. 250 a 300 mm na maltu MVC.

Vnitřní – nenosné příčkové zdivo, zdivo přizdívek a obezdívek je navrženo z pórobetonových tvárnic YTONG na lepidlo.

Stropy, vodorovné konstrukce

Stropní konstrukce jsou provedeny jako železobetonové monolitické desky, v části původní budovy jako dřevěné trámové s betonovou spřaženou deskou.

Zábradlí

Venkovní zábradlí na lodžiích, terasách či francouzských oknech je kovové žárově pozinkované.

Koupelny, WC

Hydroizolace je zajištěna stěrkou v celé ploše místností, v místě sprchových koutů či van až do výšky 2100 mm. Skladba podlahy obsahuje veškeré systémové těsnící prvky. Ve všech místnostech sociálních zařízení jsou keramické obklady stěn, příp. v kombinaci s pohledovými stěrkami. V koupelnách do výšky min. 2100 mm, u samostatných WC do min. výšky 1500 mm.

Zařizovací předměty

Umyvadla – keramická s otvorem pro pákovou baterii, bílé, šířky 550 až 600 mm, ventil rohový, sifon umyvadlový.

WC – závěsné, odpad vodorovný, barva bílá, sedátko z tvrzeného plastu, předstěnový splachovací systém.

Vana – akrylátová, délky 1700 až 1800 mm, bílá, vč. příslušenství, sifon plastový flexibilní.

Sprchový kout – vanička plechová, rozměr 800x800 mm nebo 900x900 mm, čtverec nebo čtvrtkruh, vč. příslušenství, barva bílá, sifon vaničkový, zástěna pevná.

Baterie – umyvadlové stojánkové pákové; vanové nástěnné pákové; sprchové nástěnné pákové; materiál chrom.

Zařizovací předměty

Podlahy

Nášlapné vrstvy v bytech a ateliérech jsou tvořeny plovoucí laminátovou krytinou. Terasy v přízemí betonovou dlažbou do štěrkového lože, terasy v patrech keramickou velkoformátovou protiskluzovou dlažbou na terče a lodžie keramickou protiskluzovou dlažbou nalepenou.

 

Povrchové úpravy

Omítky a malby ve všech místnostech v interiéru jsou provedeny vápenocementovou štukovou jednovrstvou omítkou a opatřeny základním bílým nátěrem.

Vytápění

Rozvody v podlaze; termostatické hlavice, pokojový termostat. Celý objekt je vytápěný teplovodní dvoutrubkovou soustavou s nuceným oběhem teplé vody. Ohřev TUV je řízen nastavitelným termostatem prostřednictvím MaR. Zdrojem tepla pro vytápění a přípravu TV je plynová kotelna, osazená dvěma kondenzačními kotli. V celém objektu jsou navržena ocelová desková tělesa s výkony podle tepelných ztrát místností a prostorových možností. Místnosti sociálního zařízení jsou vytápěny trubkovým (žebříkovým) registrem. Všechna desková tělesa jsou opatřena připojovacím kompaktním šroubením a termostatickou hlavicí.

Elektroinstalace

V objektu budou instalovány běžné zásuvky 230V pro připojení drobných spotřebičů a zásuvky pro připojení konkrétních spotřebičů (pračka, apod.). Zásuvkové rozvody budou provedeny jako skryté pod omítkou a v podhledech.

Kuchyně

Příprava pro zapojení spotřebičů a odvětrání; napojovací armatury; přívody elektro (kuchyňská linka není součástí dodávky)

Výtah

V objektu je instalován jeden osobní lanový výtah.

Garáže

Do otvoru vjezdu do hromadné garáže budou osazena garážová vrata s motorickým pohonem. Ovládání vrat bude řešeno dálkově.

Thank you for rating this article.